E-shop

 • „Jihoamerická“

  Směs Brazílie a Kolumbie, 100% arabica

  Oříšková čokoláda, kdo by ji neměl rád? Plné tělo chutnající po hořké čokoládě a oříšcích se silnou dochutí, oživeno jen mírnou kyselinkou. Skvělá jako espresso, i s mlékem. Chutná také na French press.      
  Výběr možností
 • Brazílie Cerrado

  Brasil Cerrado Doce Diamantina, 16+, fc, sweet taste Atlantica, natural

  Jedna z nejlepších brazilských káv....plné, sametové tělo chutnající po čokoládě, s lehkými dozvuky oříšků. Vyvážená, téměř s nulovou aciditou, bohatá crema. Sladkost v každém doušku, která vydrží dlouho i na jazyku. Vhodná na espresso, i na French press.      
  Výběr možností
 • Dalia espresso

  90% arabica (Brazílie, Etiopie), 10% robusta z Indie

  Kávu jsme namíchali speciálně pro espresso přístroje. Po prvním doušku nejdříve ucítíte svěží ovocnou chuť, která rychle mizí a střída ji velice silné, hořko-čokoládové tělo, jehož chuť přetrvává velmi dlouho. Vhodné na espresso, ale díky své výraznosti se těší oblibě i na French press či turka.      
  Výběr možností
 • Etiopie

  Ethiopia Mocca Sidamo, gr. 2, washed

  Patří mezi nejvyhledávanější na světě. Začnete s kořeněnou květinovou vůní, ochutnáte sametové tělo a na jazyku ucítíte pro Etiopii typickou ovocnou kyselost střední intenzity. Světlejší pražení podtrhne tuto její charakteristiku a tak je vhodnější pro alternativní přípravu kávy. My ji přidáváme i do naší směsi Dalia espresso, pro dodání té správné jiskry. (V případě zájmu o světlejší pražení je třeba objednat min. 1 kg, nebo nám zavolejte.)
  Výběr možností
 • Honduras

  Honduras SHG Genuine Marcala, ep, washed

  Pěstování ve výškách nad 1400 m n.m. a místní klima zajišťují této kávě pomalejší zrání, díky čemuž je chuťově zajímavější a intenzivnější. Ovocná chuť citrusů ve středním, sametovém těle, obohaceném o lehce kořeněnou chuť, s mírně hořkou dochutí. Výrazná, krásně vyvážená káva vhodná pro espresso i alternativy.      
  Výběr možností
 • Keňa

  Kenya AB Plus, Meru, washed

  Káva plná života! Tak lze charakterizovat populární Keňskou kávu s plným sametovým tělem. Ucítíte sladší ovoce jako třešně a černý rybíz, ale zároveň i citrusové plody, na závěr s lehkou čokoládovou dochutí. Acidita je výrazná, citrusová. Doporučujeme pro alternativní přípravu kávy. (V případě zájmu o světlejší pražení je třeba objednat min. 1 kg, nebo nám zavolejte.)    
  Výběr možností
 • Kolumbie

  Colombia Supremo, EP, Medelin

  Káva s lehkou ovocnou kyselinkou chutnajícím po grepech a hořkých pomerančích, přecházející do oříšků a čokolády. Sametová, vyvážená. Označení Supremo zaručuje větší zrna a tudíž i intenzivnější chuť. Pro svoje kvality ji používáme i v našich směsích. Samotná je výborná na espresso i alternativy.    
  Výběr možností
 • Peru

  Peru SHB, Fairtrade Organic, natural

  Lehká ovocná kyselinka oživuje chuť čokolády a ořechů v plném, lehce kořeněném hladkém těle ... dle nás jedna z nejlepších káv pro espresso přípravu díky vyvážené, výrazné a silné chuti, od prvního doušku až po ten poslední. Vhodná i pro alternativní přípravu.    
  Výběr možností
 • Salvador

  El Salvador Finca La Majada, SHG, ep, washed

  Další skvost střední Ameriky. Vyvážená a komplexní káva v lahodném, středním těle s náznaky čokolády a oříšků. S lehkou, ostřejší aciditou, která ale brzy mizí a mění se v hořkou, až mírně nasládlou dochuť. Skvělá na espresso, ale i French press, Aeropress..    
  Výběr možností
 • Zambie

  Zambia AAA Plus

  Intenzivní ovocné aroma, střední citrusová acidita, která rychle pomine a promění se v plnou chuť kávy s grepovou hořkostí, jež Vám dlouho vydrží na jazyku. Skvělá káva vhodná pro alternativní přípravy, pro odvážnější výborná též na espresso. (V případě zájmu o světlejší pražení nám zavolejte, či napište.)    
  Výběr možností