E-SHOP

 • Arabica

  Arabica (10)

 • Směsi

  Směsi (2)

 • Výběrová káva

  Výběrová káva (1)

 • „Jihoamerická“

  Směs Brazílie a Kolumbie, 100% arabica

  Oříšková čokoláda, kdo by ji neměl rád? Plné tělo chutnající po hořké čokoládě a oříšcích se silnou dochutí, oživeno jen mírnou kyselinkou. Skvělá jako espresso, i s mlékem. Chutná také na French press.      
  Výběr možností
 • Brazílie Cerrado

  Brasil Cerrado Doce Diamantina, 16+, fc, sweet taste Atlantica, natural

  Jedna z nejlepších brazilských káv....plné, sametové tělo chutnající po čokoládě, s lehkými dozvuky oříšků. Vyvážená, téměř s nulovou aciditou, bohatá crema. Sladkost v každém doušku, která vydrží dlouho i na jazyku. Vhodná na espresso, i na French press.      
  Výběr možností
 • Dalia espresso

  90% arabica (Brazílie, Etiopie), 10% robusta z Indie

  Kávu jsme namíchali speciálně pro espresso přístroje. Po prvním doušku nejdříve ucítíte svěží ovocno-květinovou chuť, která rychle mizí a střída ji velice silné, hořko-čokoládové tělo, jehož chuť přetrvává velmi dlouho. Vhodné na espresso, ale díky své výraznosti se těší oblibě i na French press či turka.      
  Výběr možností
 • Dominikánská republika

  Dominican Republic Barahona AA Paraiso, washed

  Paraiso v překladu znamená ráj... obklopena Karibským mořem, sluncem a horami, si zde roste tato výtečná káva plné chuti. Nasládlá vůně značí i sladkou chuť. Káva téměř bez acidity, s tóny oříšků, kousku sladkého ovoce a špetky koření. Na jazyku Vám zůstane příjemně dlouho. Vhodná pro espresso i alternativy.
  Výběr možností
 • Etiopie Yirgacheffe

  Ethiopia Yirgacheffe, gr. 2, washed

  Patří mezi nejvyhledávanější na světě. Začnete s kořeněnou květinovou vůní, ochutnáte sametové tělo a na jazyku ucítíte pro Etiopii typickou ovocnou kyselost střední intenzity. Výrazná, specifická káva, kterou si zamilujete, nebo se k ní postupem času propijete. Ale určitě doporučujeme vyzkoušet. Vhodné pro espresso, French press, pro filtr doporučujeme objednat světlejší pražení. (V případě zájmu o světlejší pražení je třeba objednat min. 1 kg, nebo nám zavolejte a domluvíme se.)
  Výběr možností
 • Honduras

  Honduras SHG Genuine Marcala, ep, washed

  Pěstování ve výškách nad 1400 m n.m. a místní klima zajišťují této kávě pomalejší zrání, díky čemuž je chuťově zajímavější a intenzivnější. Ovocná chuť citrusů ve středním, sametovém těle, obohaceném o lehce kořeněnou chuť, s mírně hořkou dochutí. Výrazná, krásně vyvážená káva vhodná pro espresso i alternativy.      
  Výběr možností
 • Kolumbie

  Colombia Supremo, EP, Medelin

  Káva s lehkou ovocnou kyselinkou chutnajícím po grepech a hořkých pomerančích, přecházející do oříšků a čokolády. Sametová, vyvážená. Označení Supremo zaručuje větší zrna a tudíž i intenzivnější chuť. Pro svoje kvality ji používáme i v našich směsích. Samotná je výborná na espresso i alternativy.    
  Výběr možností
 • Kolumbie Supremo Risaralda

  Colombia Supremo Risaralda

  Profil: jahody, jablko, med Farma: Buenavista Oblast: Risaralda Odrůda: Cattura Nadm. výška: 1710 - 1730 m n. m. Zpracování: mokré Cupping score: 85,5 Tato výběrová káva je požitkem od samého otevření sáčku. Voní sladce po medu a jahodách. Po ursknutí ucítíte střední, krásně ovocnou kyselinku, měnící se v lehkou chuť jablek a jahod. A na závěr Vám na jazyku dlouho přetrvá medově sladká chuť kávy. Pražená je na mírně světlejší espresso, takže je vhodná i pro alternativy, kde více vynikne její ovocná chuť. Při přípravě na espresso ovocnější chutě ustupují trochu do pozadí. A pokud si chcete vychutnat tuto dobrotu v plné kráse na filtr, dejte nám vědět, rádi Vám ji upražíme na světlejší stupeň (v tomto případě je minimum 500 g).  
  Výběr možností
 • Peru

  Peru SHB, Fairtrade Organic, natural

  Lehká ovocná kyselinka oživuje chuť čokolády a ořechů v plném, lehce kořeněném hladkém těle ... dle nás jedna z nejlepších káv pro espresso přípravu díky vyvážené, výrazné a silné chuti, od prvního doušku až po ten poslední. Vhodná i pro alternativní přípravu.    
  Výběr možností
 • Salvador

  El Salvador Finca La Majada, SHG, ep, washed

  Další skvost střední Ameriky. Vyvážená a komplexní káva v lahodném, středním těle s náznaky čokolády a oříšků. S lehkou, ostřejší aciditou, která ale brzy mizí a mění se v hořkou, až mírně nasládlou dochuť. Skvělá na espresso, ale i French press, Aeropress..    
  Výběr možností
 • Zambie

  Zambia AAA Plus

  Intenzivní ovocné aroma, střední citrusová acidita, která rychle pomine a promění se v plnou chuť kávy s grepovou hořkostí, jež Vám dlouho vydrží na jazyku. Skvělá káva vhodná pro alternativní přípravy, pro odvážnější výborná též na espresso. (V případě zájmu o světlejší pražení nám zavolejte, či napište.)    
  Výběr možností