Kdy a jak pražíme

Kdy pražíme?

Vždy až po zaplacení – proto prosím počítejte alespoň s dalšími 1-2 dny navíc pro převod peněz, pokud máte jinou banku.

Prozatím pražíme cca 2x týdně, vždy po nakumulování několika menších objednávek, nebo ihned, pokud je objednávka alespoň 1 kg od jednoho druhu kávy.

Čím víc a častěji budete objednávat, tím častěji budeme pražit :-).

Ale prosím, berte v potaz, že i když kávu chcete mít rychle u sebe doma, potřebuje „uležet“ alespoň 4 dny od upražení, aby se rozvinuly a prolnuly všechny chutě a vůně a aby se mohla projevit plnost chuti. Proto pokud Vám káva doma už dochází, objednejte si novou s předstihem ideálně alespoň 1 týden až 10 dnů.

Jak pražíme?

Tak, aby nám i Vám káva chutnala co nejvíce. Kávu pražíme na střední stupeň (American/City podle druhu), kdy si káva uchovává většinu svých chuťových vlastnostní, zároveň však v zrnech proběhla karamelizace cukrů, takže výraznější kyselinka je lehce potlačena a káva dostává intenzivnější tělo. Tento stupeň pražení je vhodný nejvíce pro espresso a French press.

Některé druhy však mohou mít i světlejší pražení, např. Etiopie, Keňa, a většina afrických káv. A to proto, že jsou velmi ovocné, svěží a světlejší pražení tyto jejich vlastnosti podtrhuje. V této úpravě jsou vhodné na alternativní přípravy jako Dripper, French press, AeroPress, apod.
Pokud jste fanouškem světlejšího pražení, rádi Vám vyhovíme, pokud si objednáte celé 1kg jednoho druhu, nebo nám zavolejte a určitě se domluvíme.