Posted on Napsat komentář

Nové platební možnosti na našem e-shopu

Současná moderní doba poskytuje spoustu různých vychytávek, které nám usnadňují život. Protože takové vychytávky také máme rádi, tak jsme se podívali více v detailu na možnosti plateb na našem e-shopu. Prvním krokem k příjemnějšímu nákupu je úprava emailu s údaji o objednávace a přidání variabilního symbolu a také QR kódu pro rychlé mobilní platby. Na obrázku je zeleně zvýrazněná čast, která byla nově přidána.

QR kód a variabilní symbol
QR kód a variabilní symbol

Jako další vylepšení plánujeme přidání platební brány. Ještě před rokem byly podmínky používání dost drsné, například strhnuté 3 % z transakce a k tomu ještě měsíční poplatek, ale evidentně doba se změnila. Na trhu je více hráčů, takže se už dá celkem vybírat. Rozhodně chceme také nějakou platební bránu, která bude umět nejen platební karty, ale také rychlé platby z účtu, protože to je dle našeho názoru nejpohodlnější způsob platby přes internet. Snad již za pár dnů, maximálně jednotek týdnů, budete moci této vychytávky využívat!

Posted on Napsat komentář

Vliv tvaru sklenice na chuť kávy

Skleničky na kávu

Je zajímavé, jak tvar sklenice nebo hrnku ovlivní chuť. Funguje to u rumu, vína, šampaňského, stejně tak je to i u kávy jak jsme zjistili. Filtr z V60 jsme doma vždy pili z cappuccino hrníčku, někdy to bylo lepší, někdy horší, často jsem to přičítal na vrub přípravě víc než čemukoliv jinému.

No nicméně zjistili jsme, že když se nalije kávička do obyčejné úzké skleničky jako je na obrázku, tak kafe chutná daleko líp, výrazněji, šťavnatěji! Zřejmě je to díky tomu, že úzké hrdlo umožní sklouznutí kávy hezky dozadu na jazyk, kde je nejvíc chuťových buněk. Je to stejné jako u cuppingu, kdy člověk musí srknout kávu tak, aby skončila hezky vzadu na jazyku. Máte podobnou zkušenost?